מדוע כדאי לקחת יועץ משכנתאות

Posted by on דצמ 19, 2016 in Uncategorized | 0 comments

לפני עשר שנים רק מעטים נהגו להיעזר ביועצי משכנתאות פרטיים, כלומר לא בפקידי הבנק שגם מאשרים את המשכנתא ואת תנאיה. כיום, אחוז ניכר מבין רוכשי הדירות ומבוני הבתים אינם מוכנים לחתום מול הבנק על משכנתא כזו או אחרת מבלי להתייעץ לפני כן עם איש מקצוע בלתי תלוי. מדוע כדאי לקחת יועץ? מדוע זהו צעד חשוב כל כך ולא כדאי לוותר עליו? זהו צעד חכם מסיבות רבות ומגוונות.

התמהיל שמתאים לכם

אין זה משנה אם אתם מחפשים דירה קטנה או בית גדול, אין זה משנה אם אתם מחפשים דירה למכירה בשומרון או בית באזור הצפון, לכל אחד יוכל הבנק להציע משכנתא מסוג שונה. באיזה אופן נהוג לבנות משכנתא מתאימה? עושים זאת באמצעות יצירת תמהיל, מונח שמייצג שילוב של הלוואות מסוגים שונים. זה דומה במשהו לבניית תיק השקעות – לכל אחד העדפות שונות של סיכון תשואה, יש כאלה שמעדיפים ריבית הנוטה לקבועה ויש כאלה שמעדיפים ריבית משתנה. יש כאלה שיתאים להם מסלול של הלוואה לדיור לטווח ארוך עם מעט תחנות יציאה, ויש כאלה שיעדיפו הלוואה ללא תחנות.

אז איך יודעים מהו התמהיל המתאים ביותר בשבילכם? יש צורך להיפגש עם יועץ, לבצע ליבון צרכים, לנתח אילו שילובים יהיו אפשריים ומה יהיה הכי טוב עבורכם. יועץ משכנתאות פרטי, שלא כמו פקידי הבנק, יוכל להשקיע את הזמן הנחוץ לבניית תמהיל. לא פחות חשוב – יועץ פרטי הוא גורם אובייקטיבי. לא הבנק משלם את שכרו, ולכן הוא חופשי מכל מיני לחצים או שיקולים זרים. רק עם מומחה משכנתאות פרטי תוכלו לדעת שתמהיל המשכנתא שעליו תחתמו הוא באמת מה שאתם צריכים.

מתייעצים וחוסכים

יועץ משכנתאות יוכל לסייע ללקוחותיו להוזיל את המשכנתא לא רק מתוך היכרות עם מסלולים שונים ועם אפשרויות ריבית שונות. יועץ טוב מכיר את התקנות השונות של בנק ישראל, והוא גם יוכל לסייע במשא ומתן עם הבנקים השונים. לעומת רוכשי הדירות, שרובם אינם בעלי ידע וכלים להבין מתי הם נהנים באמת ממשכנתא מוזלת, היועץ יכול לדעת זאת וגם לדעת מתי ניתן להוזיל את ההצעה על ידי משא ומתן או מתי כדאי לפנות לבנק אחר.

אז מתי כדאי לפנות ליועץ משכנתאות? כאשר רוצים לשלב בין תמהיל משכנתא מתאים לבין חיסכון כספי וריבית נמוכה. בנוסף, כאשר רוצים ליהנות מפריסת הלוואה נכונה, מהחזר חודשי שיתאים באמת לצרכים שלכם וליכולת התשלום שלכם.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *